O serwisie

Witam w cms w bibliotekach

erwis jest głównym polskim źródłem informacji w Internecie na temat otwartoźródłowych systemów zarządzania treścią w bibliotekach. Chcesz uruchomić nowoczesną usługę w swojej bibliotece? Sprawdź Blog oraz Katalog CMS, aby zobaczyć, jakie rozwiązania są najczęściej wybierane przez książnice oraz instytucje edukacji i nauki. Jeśli chciałbyś zaproponować ciekawy temat lub skonsultować problemy technologiczne, to proszę skontaktuj się ze mną.

O blogu cms w bibliotekach

Z asadniczym celem prowadzenia bloga jest podniesienie świadomości bibliotekarzy i bibliotecznego personelu IT w zakresie możliwości, jakie oferuje oprogramowanie do zarządzania różnymi typami treści.

Zawartość bloga dotyczy analizy możliwości jakie oferują systemy CMS w aspekcie świadczenia e-usług bibliotecznych i wpisuje się w nurt badań nad zjawiskami informacyjnymi w społeczeństwie opartym na wiedzy.

Blog prowadzony jest od lipca 2011 roku i obecnie posiada w swoim archiwum kilkadziesiąt wpisów w domyślnym układzie chronologicznym zstępującym.

O katalogu CMS

adaniem Katalogu CMS jest wskazanie na funkcjonalności wybranych systemów zarządzania treścią w kontekście możliwości ich wykorzystania w realizacji usług bibliotecznych.

Katalog CMS zaprojektowany został w 2014 roku w celu zapewnienia informacji o systemach CMS mogących znaleźć zastosowanie w książnicach różnego rodzaju.

Systemy uszeregowane są alfabetycznie. Każdemu CMS przypisane zostały możliwości zastosowania, wynikające z typu, do którego przynależy.

 

Sign in
classic
Forgot password?
×
Sign up

(*) Required fields

I agree with OptimaSales Terms & Privacy Policy

Unable to load the Are You a Human PlayThru™. Please contact the site owner to report the problem.

×