III Międzynarodowa Konferencja Open Access w Polsce na Open Conference System (OCS)

III Międzynarodowa Konferencja Open Access w Polsce na Open Conference System (OCS)

III Międzynarodowa Konferencja Open Access w PolsceTo kolejny post poświęcony Open Conference System. Tym razem będzie to konkretny przykład. Otóż na bazie OCS stworzona została strona III Międzynarodowej Konferencji Open Access w Polsce. Niemniej jednak w tym konkretnym przypadku serwis konferencji nie wykorzystuje wszystkich funkcji systemu. Pominięty został między innymi mechanizm recenzowania oraz nadsyłania propozycji referatów, z tego względu, że wystąpienia poszczególnych prelegentów były odgórnie zaplanowane.

Część podstron została wygenerowana za pomocą specjalnej wtyczki umożliwiającej tworzenie stron statycznych. Pozostałe podstrony utworzone zostały automatycznie przez system, po wprowadzeniu treści do odpowiednich pól w formularzach w części administracyjnej.

Design opracowany został na podstawie skórki zainstalowanej w systemie. Aby powstała aktualna szata graficzna należało zmodyfikować styl CSS szablonu oraz sporządzić specjalne grafiki (logo i nagłówek).

Na zakończenie warto dodać, że serwis III Międzynarodowej Konferencji Open Access w Polsce jest częścią większego systemu OCS działającego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. System OCS posiada możliwość tworzenia struktury rożnych konferencji, z czego w tym wypadku skorzystano.

Lubisz to? Kliknij...

No Comments Yet.

Leave a reply

Sign in
classic
Forgot password?
×
Sign up

(*) Required fields

I agree with OptimaSales Terms & Privacy Policy

Unable to load the Are You a Human PlayThru™. Please contact the site owner to report the problem.

×